Alarmowy: 998 | Miejski: (22) 774-28-28 | FAX: (22) 774-28-88

W nocy z 16 na 17.11.2018 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ul POW w Legionowie odbyły się ćwiczenia powiatowe z zakresu ratownictwa technicznego na szlakach kolejowych pod kryptonimem. KOLEJ 2018. W ćwiczeniach łącznie brało udział 31 pojazdów ratowniczych, ponad 130 ratowników i 42 pozorantów . Zadaniem ćwiczących było między innymi: rozpoznanie sytuacji na miejscu zdarzenia, wykonanie dostępu do osób poszkodowanych w samochodzie osobowym oraz ich ewakuacja, dotarcie do poszkodowanych w pociągu, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy dużej ilości poszkodowanych, ugaszenie pożaru pociągu jak i samochodu, oraz wyznaczenie i przemieszczenie dużej ilości sił i środków do strefy bezpiecznej w związku z ujawnieniem ładunku wybuchowego w pociągu.
Przybyli licznie na miejsce przedstawiciele samorządów, funkcjonariusze służb oraz mieszkańcy Legionowa bacznie przyglądali się ćwiczeniom.
Serdecznie dziękujemy SKM Warszawa za współorganizację ćwiczeń, druhom OSP z terenu powiatu za udział oraz wszystkim innym uczestniczącym i wspomagającym organizację manewrów.